YEDAŞ Bafra Alaçam Caddesi’nde Elektrik Dağıtım Hatlarını Yeraltına Aldı

Gündem Yorum: 0 / 7 Şubat 2019 14:53
YEDAŞ Bafra Alaçam Caddesi’nde Elektrik Dağıtım Hatlarını Yeraltına Aldı
-A +A

YEDAŞ, 40.000 km2 alanda elektrik dağıtım şebekesini güçlendirmek ve akıllı şebeke sistemleriyle entegre etmek için faaliyetlerini sürdürüyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi ile sinerji içerisinde yürüttüğü çalışma sonucu Bafra Alaçam Caddesi’nde elektrik dağıtım hattını yeraltına aldı.

YEDAŞ, Tedarik Sürekliliği ve Kalitesini Artırmak için Şebeke İyileştirmeleri Yapıyor

2011 yılında gerçekleşen özelleştirme ile birlikte 1970’lerde tesis edilmiş elektrik dağıtım şebekesinin yönetimini devralan YEDAŞ, tüketicilere sürekli ve kaliteli elektrik sunmak için geliştirmeler yapıyor. Çeşitli sebeplerle yıpranan şebeke unsurlarını, bakım onarım çalışmaları ile yenileyen YEDAŞ teknolojinin gelişmesiyle artan elektrik talebini, karşılamak için de yeni tesisler inşa etmekle birlikte güç artırımları yapıyor. Akıllı şebeke uygulamaları ile kesinti ve arızaların nedenini analiz eden YEDAŞ, hava koşullarının dağıtım şebekesini etkilediği bölgeleri, alt yapı açısından değerlendirerek uygun alanlarda yeraltı enerji nakil hattı tesis ediyor.

Bafra Alaçam Caddesi Artık Daha Konforlu ve Estetik Bir Görüntüye Sahip

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yapan YEDAŞ, Bafra İlçesi’nde Alaçam, Elmas, Yıldız ve Fişekçi Sokaklarda, havai hatları yeraltına aldı. Aynı zamanda bölgeye enerji dağıtımı sağlayan trafolarda, gelecekte meydana gelebilecek kapasite artışı talebini karşılayacak şekilde yük dengelemesi yaptı. Ekipler, 20 gün boyunca İş Sağlığı ve Güvenliği kurallarına uygun şekilde, çevreye büyük özen göstererek çalıştı. Projenin tamamlanması ile birlikte cadde, hem engelli vatandaşlar için daha konforlu hale geldi hem de estetik bir görüntüye kavuştu.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
Otomobil Şarampole Devrildi: 1 Ölü, 5 Yaralı

Otomobil Şarampole Devrildi:…

15:53 - 27 Haziran 2019
Gündem
İplik Fabrikasında Korkutan Yangın

İplik Fabrikasında Korkutan…

18:14 - 19 Haziran 2019
Gündem
Yıldırım Düşmesi Sonucu 8 Büyükbaş Hayvan Telef Oldu

Yıldırım Düşmesi Sonucu 8…

16:45 - 13 Haziran 2019
Facebook Twitter
2009 boyabatilkhaber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti