Türk Şairlerinin Şiirlerini Seslendirdiler

Gündem Yorum: 0 / 3 Mayıs 2019 15:58
Türk Şairlerinin Şiirlerini Seslendirdiler
-A +A

Boyabat Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerimiz “Vuslat” Adlı Şiir Dinletisi gecesinde ünlü Türk şairlerinin şiirlerini seslendirdiler.

Boyabat 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirilen şiir dinletisi gecesini hazırlayıp sunan Edebiyat Öğretmenimiz Emrullah Özcan, programın açılışında ve aralarda Ünlü Türk Şairlerinin şiirlerini okudu.

Gecenin ilk şiiri, Kezban Nur Tunç tarafından Aşık Sümmani’nin”Ervah-ı Ezelde” isimli şiiri oldu. Daha sonra Özdemir Asaf’ın “Seni Saklayacağım” şiirini Sinem Karavaş, Nazım Hikmet’in “Tahir’le Zühre Meselesi”şiirini Medine Sevim seslendirdi.

Şiir aralarında ünlü Türk Halk Müziği Sanatçılarının eserleri seslendirildi. Sivas Divriği yöresine ait “Akşam Olur Karanlığa Kalırsın” adlı türküyü bağlaması ve sesiyle Yunus Emre Özaslan seslendirdi.

Cahit Sıtkı Tarancı’nın “Memleket İsterim” isimli şiirini Esmanur Güler, Atilla İlhan’ın “Aysel Git Başımdan”şiirini Fatih Çekiçoğlu, Cahit Sıtkı Tarancı’nın “Desem Ki” isimli şiirini Serpil Özdemir seslendirdi.

Aşık Mahsuni Şerif’in “Bilmem Ağlasam Mı, Ağlamasam Mı” türküsü Sevim Çağla Baybora’nın bağlaması ve Tarih Öğretmeni Ayşegül Kara’nın sesinden izleyicilere sunuldu.

Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun “Sevda Üstüne” adlı şiirini Saliha Öner, Yavuz Bülent Bakiler’e ait “Gözlerin İstanbul Oluyor Birden” adlı şiiri Damla Erkeç seslendirdiler.

Şiirler arasında yine bağlaması ve sesiyle sahneye çıkan Yunus Emre Özaslan “Yar Demedin” adlı anonim türküyü seslendirdi.

Orhan Veli Kanık’a ait “Ölüme Yakın”adlı şiiri Tuğba Kaya, Cemal Süreyya’ya ait “Sana Giden Yollar Kapalı” adlı şiiri Esranur Can okudu.

Programı hazırlayıp sunan Edebiyat Öğretmeni Emrullah Özcan,”Unutursun Mihribanım” adlı şiirin hikayesini anlatarak Aburrahim Karakoç’a ait şiiri okuması için Mert Akif Kösebey’i sahneye davet etti.

Programın son türküsünü seslendirmeleri için Sevim Çağla Baybora ve Ayşegül Kara sahneye davet edildi.

Türkü dinletisi sonrasında sahneye çıkan Hasan Duman, Yılmaz Erdoğan’a ait “Sana Bakmak” adlı şiiri seslendirdi.

Programın son şiirini ise programın yapımcısı ve sunucusu Edebiyat Öğretmeni Emrullah Özcan “Etme”isimli şiiri okuyarak seyircilerin ayakta alkışlarını aldı.
Programın yapımcı ve sunucusu Özcan, program sonunda programa katılıp kendilerini izleyenlere teşekkür etti. Özcan, ayrıca İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan’a bu tür bilimsel ve kültürel faaliyetlere destekleri için minnettar olduklarını ifade edip teşekkür etti.

Bu güzel organizasyonda emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
Boyabat’ta Şüpheli Aracın Sahibi Tutuklandı

Boyabat’ta Şüpheli Aracın…

16:08 - 21 Haziran 2019
Gündem
Sinop'ta Devlet Hastanesi Hizmete Açıldı

Sinop'ta Devlet Hastanesi…

17:54 - 19 Haziran 2019
Gündem
Sinop'taki Kazaya İlişkin Üniversite'den Başsağlığı Mesajı

Sinop'taki Kazaya İlişkin…

16:39 - 13 Haziran 2019
Facebook Twitter
2009 boyabatilkhaber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti