Sinoplu Şehit Ailelerine Devlet Övünç Madalyası

Gündem Yorum: 0 / 7 Mayıs 2019 13:25
Sinoplu Şehit Ailelerine Devlet Övünç Madalyası
-A +A

Sinop Valiliği ve Sinop Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından iki şehit ailesi için “Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni” düzenlendi.  
 
Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde düzenlenen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra Şehit Bahattin Dolma ve Şehit Hakan Tanrıkulu’na ait Devlet Övünç Madalyası Beratları ve özgeçmişleri okundu. 


Devlet Övünç Madalyası Beratları ve özgeçmişlerin okunmasının ardından Şehit Bahattin Dolma’nın ailesine ve Şehit Hakan Tanrıkulu’n ailesine Devlet Övünç madalyası ve  beratı Sayın Valimiz Köksal Şakalar tarafından  takdim edildi.

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih töreninde  konuşma yapan Sayın Valimiz Köksal Şakalar; "Sizler bu Vatan uğruna bağımsızlığımız, Cumhuriyetimiz, kutsal Bayrağımız Ülkenin her köşesinde nazlı bir şekilde dalgalansın diye, ezanlarımız susmasın, ocaklarımız sönmesin diyerek canından aziz bildiğiniz, koklamaya, öpmeye kıyamadığınız, yemeyip yedirdiğiniz, giymeyip giydirdiğiniz evlatlarınızı bu Vatana Şehit verdiniz. Bizler millet olarak Şehitlere ayrı bir değer veririz. Gazilerimiz de başımızın tacıdır. Tüm Şehitlerimize Rahmet dilerken, onları minnetle yad ediyor, Gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz. Annelerimiz bizleri hadi oğlum  git ya gazi ol ya da şehit  diyerek ve ellerimize kına yakarak  bizleri askere gönderdiler. Vatan varsa sen varsın, ben varım, Vatan varsa namus var, Vatan varsa Bayrak var, Din var, Ezan var demişler. Bunun için evlatsız kalmayı Vatansız kalmaktan daha ehven görmüşler. Biz hepimiz biliyoruz ki bu dünya fanidir. Baki olan Allah’tır, onun içindir ki mezar taşlarına hep ‘‘hüvel baki’’ yazarız. Hepimiz öleceksek ki buna iman ediyoruz bir gün hepimiz öleceğiz. Bu ölümün en güzeli Şehit olmaktır. Allah layık olanlara hepimize nasip etsin. Şehitlerimizin ailelerine sabır versin. Gazilerimize sağlık sıhhat versin. Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum" dedi.

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih törenine Vali Köksal Şakalar’ın yanı sıra, Belediye Başkanı Barış Ayhan, Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar Öksüz, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Vali Yardımcıları İzzet Ercan ve Mehmet Tanışır, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Jandarma  Komutanı  J. Kd. Albay Halil Altıntaş, 72. Sahil Güvenlik Bot Komutanı Yüzbaşı Koray Kemiksiz, AskerliK Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Per. Bnb. Cevdet Alper Batu, İl Genel Meclisi Başkanı Yakup Üçüncüoğlu, Sinop Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Özgen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih Keleş, Kurum Müdürleri, Şehit ve Gazi aileleri ve Gaziler ile Şehit Bahattin Dolma ve Şehit Hakan Tanrıkulu’nun aileleri katıldı.Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
Jandarma Ekiplerinden Kenevir Operasyonu

Jandarma Ekiplerinden Kenevir…

16:01 - 21 Haziran 2019
Gündem
CHP’li Karadeniz’den %1 KDV’li Kanun Teklifi

CHP’li Karadeniz’den %1…

15:57 - 21 Haziran 2019
Gündem
Sinop’ta Camiler Çocuklar İle Şenlendi

Sinop’ta Camiler Çocuklar İle…

18:02 - 19 Haziran 2019
Facebook Twitter
2009 boyabatilkhaber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti