Sinoplu Güreşçi Türkiye 2.si Oldu

Gündem Yorum: 0 / 24 Mayıs 2019 17:40
Sinoplu Güreşçi Türkiye 2.si Oldu
-A +A

Türkiye Güreş Federasyonunun 16-18 Mayıs tarihleri arasında Bartın’da düzenlediği kulüpler arası grekoromen grup şampiyonasında Gerzeli Güreşçi Öğrenci Mert Akgün 41 kilogramda Türkiye ikincisi oldu.

Tecrübeli antrenör Adil Yiğit’in öğrencisi olan genç sporcu, 28 İlden spor kulübünün katıldığı grup müsabakalarında rakiplerini eleyerek madalya almaya hak kazandı.

Öğrencisiyle birlikte Bartın’dan dönen Antrenör Adil Yiğit, gençleri spora yönlendirmek için oldukça gayret gösterdiğini belirterek; “Birçok sporcu çalıştırma imkanına sahip oldum. Ata sporumuz güreşi gençlere sevdirmek için elimden geldiğince çaba gösteriyorum. Eğitimli ve sporcu gençler yetiştirmek için bizlerin dışında ailelere de çok büyük görevler düşüyor. Çocuk ve gençlerimizin bir spor dalıyla tanıştırarak sağlıklı ve başarılı bireyler olmaları için öncülük etmeliyiz. Bu amaç doğrultusunda bende er meydanında geçen yılların birikim ve tecrübesini çocuklarımıza aktarmaya çalışıyorum. İnşallah Gerze’mizden başarılı bir güreşçimizin ismini Milli Takıma yazdıracağız. Ata sporumuz güreşte Gerze’den bir Türkiye Şampiyonu çıkarmak tek hedefim. Derece alan öğrencimizi bu doğrultuda tebrik ediyorum. Çalışmalarımıza aynı motivasyon ve azimle devam ediyoruz. İnşallah güzel başarılar yakındır” dedi.

Kaynak : Gerze Gündem Haber

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
1074 Çankırıspor Boyabat 1868 Spor Karşılaşması Canlı Yayın

1074 Çankırıspor Boyabat 1868…

13:48 - 29 Ağustos 2019
Facebook Twitter
2009 boyabatilkhaber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti