Osman Egin Kur’an Kursu Öğreticileri ile Buluştu

Gündem Yorum: 0 / 28 Şubat 2019 16:37
Osman Egin Kur’an Kursu Öğreticileri ile Buluştu
-A +A

Sinop İl Müftülüğü ’nün davetlisi olarak Sinop’a gelen, Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin Kur’an Kursu Öğreticileri ile buluştu.

Program Boyabat Merkez Kur’an Kursu Öğreticisi Halil İbrahim Kolsuz’un Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kur’an Kursu öğreticilerine “hoş geldiniz” diyen Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik sözlerine şöyle devam etti. “Yaptığımız Kur’an hizmeti Rasülüllah (sav) Efendimiz’in miras bıraktığı vazifelerden biridir. Bu duygu ve düşünceler içerisinde vazifelerimizi yerine getirmemiz gerekmektedir.” dedi.

Kur’an Kursu Öğreticilerine konuşan Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin “Yapığınız vazife çok ulvi bir vazifedir. Bu vazifeyi yerine getirirken çocuklarımızın öğrencilerimizin durumlarını haleti ruhiyyelerini iyi izleyerek ona göre davranmamız, öğrencilere vereceğimiz eğitimlerde başarıyı yakalamamıza sebep olacaktır.  Rasülüllah (sav) efendimiz Eshab-ı Suffe’de talebe okuturken onların her türlü müşkilatları ile ilgileniyordu. Bizler de öyle olmalıyız ki, öğrencilerimizin herhangi bir sıkıntıları olduğu zaman müracaat merkezi, onlara yol gösterici olmamız gerekmektedir.  Öğrencilerimize her türlü ibadetlerimiz, giyim kuşamlarımız, her türlü halimiz ile örnek olmamız gerekmektedir ki,  İslam’ın nasıl yaşanacağı konusunda öğrencilerimizin önünde rol model bizleriz” dedi.

Öğrencilere hafızlık yaptırırken hangi metodlara daha verimli olacağı üzerinde duran Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin sözlerini şöyle tamamladı “Kur’an Kursu öğreticiliğinin emeklerinin karşılığı, sabırla ve azami gayret göstererek  meydana gelmektedir. Rabbim hepimizi muvaffak kılsın” dedi.

Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin’in konuşmasını müteakip program sona erdi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
Jandarma Ekiplerinden Kenevir Operasyonu

Jandarma Ekiplerinden Kenevir…

16:01 - 21 Haziran 2019
Gündem
CHP’li Karadeniz’den %1 KDV’li Kanun Teklifi

CHP’li Karadeniz’den %1…

15:57 - 21 Haziran 2019
Gündem
Sinop’ta Camiler Çocuklar İle Şenlendi

Sinop’ta Camiler Çocuklar İle…

18:02 - 19 Haziran 2019
Facebook Twitter
2009 boyabatilkhaber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti