Öğrencilerin En Çok Tercih Ettiği Bölümler Sinop Üniversitesi'nde

Gündem Yorum: 0 / 7 Şubat 2019 15:01
Öğrencilerin En Çok Tercih Ettiği Bölümler Sinop Üniversitesi'nde
-A +A

Şehrimizin, bölgemizin ve ülkemizin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirerek; gelecek vadeden, istihdam odaklı bölüm ve programları bünyesine kazandıran Sinop Üniversitesi, öğrencilerin ilgisi de her geçen gün artıyor.

Üniversite tercihinde en seçkin ve güvenilir referans kaynağı olan  YÖK Atlas, (Yükseköğretim Program Atlası) 2018 verilerine göre Türkiye’de öğrencilerin en çok tercih ettiği ve ilgi gösterdiği bölüm ve programların listesi yayımlandı.Yayımlanan listede Sinop Üniversitesi bünyesinde bulunan 12 lisans, 15 önlisans programı, YÖK Atlas’ta öğrencilerin en çok ilgi gösterdiği ve tercih ettiği programlar arasında yer aldı.
 
YÖK Atlas’ın 2018 tercih dönemini dikkate alarak hazırladığı verilere göre; Üniversitemizin öğrenciler tarafından en çok ilgi duyulan programların önemli bir bölümüne sahip olduğu belirlendi.


 
Konuyla alakalı bir açıklama yapan Sinop Üniversitesi Prof. Dr. Nihat Dalgın, "Üniversitemizin YÖK Atlas verilerinde öğrencilerin en çok ilgi gösterdiği programlara sahip olması bizler açısından mutluluk vericidir. Özellikle son yıllarda yürüttüğümüz çalışmalarla yurt genelinde ön plana çıkan bir üniversite modeli oluşturmayı amaçlıyoruz. Sinop Üniversitesi Yönetimi olarak, geleceği olan ve öğrencilerimiz tarafından tercih edilen yeni bölüm ve programları Üniversitemize kazandırmaya devam edeceğiz. En büyük amacımız öğrenci sayımızı arttırmanın yanında, eğitim kalitemizi ve niteliğimizi de yükseltmektir. Bu bağlamda gelecekle ilgili hayali ve hedefi olan tüm üniversite adaylarını Sinop Üniversitesine davet ediyorum" dedi.
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
Boyabat Adliyesi'nde Görülen Davada Gergin Anlar

Boyabat Adliyesi'nde Görülen…

14:30 - 19 Şubat 2019
Gündem
Proje Kapsamında Öğrenciler Bilgilendirildi

Proje Kapsamında Öğrenciler…

03:54 - 16 Şubat 2019
Gündem
Boyabat Kaymakamı Aksoy Çalışmaları Yerinde İnceledi

Boyabat Kaymakamı Aksoy…

03:46 - 16 Şubat 2019
Facebook Twitter
2009 boyabatilkhaber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti