Mutlu Şehrin Güçlü Kadınları Ödüllendirildi

Gündem Yorum: 0 / 9 Mart 2019 21:17
Mutlu Şehrin Güçlü Kadınları Ödüllendirildi
-A +A

“Mutlu Şehrin Güçlü Kadınları” Sinop Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Sinop Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda ödüllendirildi. 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Sinop Kültür Merkezinde düzenlenen programa; Sinop Valisi Köksal ŞAKALAR, 
Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat DALGIN, İl Emniyet Müdürü Ercan DAĞDEVİREN,  İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil ALTINTAŞ, Sinop Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL, Prof. Dr. Ahmet TABAK, kurum amirleri, STK Temsilcileri, Sinop Üniversitesi Akademik-İdari Personeli ve Sinoplu vatandaşlar ile öğrencilerimiz katıldılar.

Programın açılışında konuşan Sinop Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Melih KELEŞ kadınların topluma ve yaşantımıza sağladığı katkılara değinerek, Sinoplu kadınlarımızın özverili çalışmaları ve gayretleriyle bu şehre değer kattıklarını belirtti.

Ardından 
Sinop Üniversitesi ile Sinop Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından belirlenen başarılı, fedakâr ve girişimci 8 kadınımıza ödülleri takdim edildi. Kendileriyle yapılan röportajın yayınlamasının ardından sahneye gelen başarılı kadınlarımız, ödüllerini protokol üyelerimizin elinden aldılar.
 
Ödül Töreni Duygu Dolu Anlara Sahne Oldu
 
73 yaşında olmasına rağmen büyük bir özveriyle çalışan ve engelli kardeşine bakan Semiha ŞENGÜL’e ödülünü Sinop Valisi Köksal ŞAKALAR takdim etti. 

Valisi Köksal Şakalar ödül töreninde yaptığı konuşmada; ‘‘Kadınlarımızın istediklerinde neler yapabildiğini, neleri başarabildiğini hep beraber gördük ve izledik. Bununla beraber kadınlarımız iş hayatındaki başarıları kadar yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunuyorlar. Bu nedenle kadınlarımıza ne kadar güzel fırsatlar sunabilirsek, toplum olarak o oranda güçleneceğimize inanıyorum’’ dedi.

Uzun yıllar sonra üniversite okuma hayalini gerçekleştiren, aynı zamanda Bektaşağa köyündeki ev kadınlarıyla tiyatro topluluğu kuran Mine BATUR’a ödülünü 
Sinop Üniversitesi Prof. Dr. Nihat DALGIN verdi.

İlkokul mezunu olmasına rağmen kocasından kalan petrol istasyonunu kar eden bir firmaya dönüştüren Melek ÇAPAR’a ödülünü, İl Jandarma Komutanımız J. Kıd. Alb. Halil ALTINTAŞ takdim etti.
 
Başarılı bir kadın servis şoförü olan Emine DURDU’ya ödülünü, 
Sinop Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL  takdim etti.
 
Türkiye’nin ilk ve tek Offroad kadın şampiyonu olan İlayda HANCI KORKUT’a ödülünü, Doğa Koruma ve Milli Parklar 10. Bölge Müdürü Hasan BAŞYİĞİT takdim etti.
 
Sinop’un ilk ve tek akaryakıt personeli olan Nehir TURAN SARI'ya, ödülünü Sinop Defterdarı Naci GÜNAYDIN takdim etti.
 
Robotik Kodlama ile çocuklarımızı üretime teşvik eden Elif SİVRİ’ye ödülünü Sinop Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Melih KELEŞ takdim etti.
 
Evlere temizliğe giderken biriktirdiği parayla kendi yufkacı dükkânını açan Türkan ÖZCAN’a ödülünü 
Sinop Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Emel ÇANKAYA takdim etti.
 
Program ödül töreninin ardından 
Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Esra YÜCESAN tarafından sunulan müzik dinletisiyle devam etti.
 
Müzik dinletisinin ardından 
Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya TURAN tarafından Doç. Dr. Esra YÜCESAN'a çiçek takdim edildi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
Jandarma Ekiplerinden Kenevir Operasyonu

Jandarma Ekiplerinden Kenevir…

16:01 - 21 Haziran 2019
Gündem
CHP’li Karadeniz’den %1 KDV’li Kanun Teklifi

CHP’li Karadeniz’den %1…

15:57 - 21 Haziran 2019
Gündem
Sinop’ta Camiler Çocuklar İle Şenlendi

Sinop’ta Camiler Çocuklar İle…

18:02 - 19 Haziran 2019
Facebook Twitter
2009 boyabatilkhaber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti