MHP'den İlk Açıklama

Gündem Yorum: 0 / 19 Şubat 2019 12:16
MHP'den İlk Açıklama
-A +A

AK Parti ve MHP Cumhur İttifakı'nı geniştletmeye devam ediyor. İttifak görüşmeleri kapsamında MHP, Sinop Belediye Başkan Adayını geri çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki görüşmenin ardından Cumhur İttifakı'nın Sinop adayı da belli oldu. İki lider arasındaki görüşmede Millet İttifakına karşı Sinop'ta MHP adayının geri çekilerek AK Parti'nin adayı Ali Çöpcü'nün desteklenmesi kararı alındı. 

 
MHP 51 ilden daha önce aday göstermeyeceğini açıkladığı Rize dahil 15'inde adayını geri çekti.Bu iller Ağrı, Ardahan, Artvin, Bitlis, Burdur, Çanakkale, Edirne, Giresun, Hakkari, Muş, Rize, Siirt, Sinop, Şırnak, ve Yalova olarak sıralandı.

Karar dün gece MHP Sinop İl Başkanı Fahri Ulusoy tarafından MHP'nin Sinop adayı Hasan Demir'e tebliğ edildi. Kararın memleket için hayırlı olmasını dileyen Hasan Demir, "Cumhur İttifakı gereği partimiz adaylığımızı geri çekmiştir. Memleketimiz için hayırlı uğurlu olsun" dedi.


MHP Sinop İl Başkanı Fahri Ulusoy
 
AK Parti ise daha önce açıklanan Osmaniye dışında iki ilde daha adaylarını geri çekti.
 
AK Parti, belediyesi HDP'de olan ve MHP'nin kazanabileceği Iğdır ile yine MHP adayının güçlü olduğu Kırklareli'nde çıkardığı adayları geri çekti. Genişleme kapsamında MHP bu illerdeki 18 ilçe belediyeyi de AK Parti'ye bıraktı. Böylece ittifakın genişleme işlemleri de tamamlanmış oldu.

Çok konuşulan Karsta ise partiler kendi adaylarıyla yarışacak.




 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
Sinop'ta Seçimi Yazı Tura Belirledi

Sinop'ta Seçimi Yazı Tura…

17:58 - 4 Nisan 2019
Gündem
Şefik Çakıcı Mazbatasını Aldı

Şefik Çakıcı Mazbatasını Aldı

16:43 - 4 Nisan 2019
Gündem
Ferhat Yıldız'dan Seçim Değerlendirmesi

Ferhat Yıldız'dan Seçim…

10:19 - 4 Nisan 2019
Facebook Twitter
2009 boyabatilkhaber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti