Kur'an Kursu Öğrencilerinin Yıl Sonu Programı Gerçekleşti

Gündem Yorum: 0 / 11 Haziran 2019 17:04
Kur'an Kursu Öğrencilerinin Yıl Sonu Programı Gerçekleşti
-A +A

Sinop İl Müftülüğü bünyesinde hizmet veren Seyit Bilal, Aşiyan, Toki, Keleşoğlu, 15 Temmuz 4-6 yaş Kur'an Kursları öğrencilerinin yıl sonu programı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

2018-2019 Eğitim öğretim yılında  Sinop İl Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Seyit Bilal, Aşiyan, Toki, Keleşoğlu, 15 Temmuz 4-6 yaş Kur'an Kursları yıl sonu programı Sinop Kültür Merkezinde gerçekleşti. Minikler yıl sonu gösterisinde yıl boyunca öğrendiklerini sergilerken adeta parmak ısırttılar.

Program Seyitbilal 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencilerinin Kur’anı Kerim Tilaveti ile başladı.

Programda konuşan Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik “Onlar bize Allah’ımızın  birer emanetidir.” diyerek sözlerine şöyle devam etti. “Cenab-ı Hak Bir Ayet-i Kerimesinde şöyle buyurmaktadır. “ Ey İman Edenler! kendinizi ve ailenizi, yakıtı İnsanlar ve taşlar olan ateşten koruyun. O ateşin başında gayet katı, çetin, Allah’ın  kendilerine verdiği emirlere karşı gelmeyen ve kendilerine emredilen şeyi yapan Melekler vardır.” buyurmaktadır. İşte Cenab-ı Hakkın Ayeti kerimesinde buyurduğu şekilde bizler evlâdı iyalimizi ateşten korumak için onlara Hz.Allah’ın emir ve yasaklarını öğretmek ve öğrendikleri ile amel etmelerini temin etmekle mümkündür. Rasülüllah (sav) Efendimiz bir Hadis-i Şeriflerinde “Sizlerin en hayırlısı Kur’an-ı Kerim’i okuyan ve okutandır.” buyurmaktadır. İşte bu minval de bizlerde çocuklarımızı iyi bir Müslüman olarak yetiştirmek bizim en önemli gayelerimiz arasında yer almaktadır. 2015 yılında Seyitbilal 4-6 yaş Kur’an Kursu ile hizmete başlayan 4-6 yaş Kur’an kurslarımızın adedini 5 çıkartarak daha çok çocuğumuza hizmet vermeye devam ediyoruz. Hedefimiz 4-6 yaş Kur'an Kurslarımızın sayılarını daha da çoğaltarak daha çok çocuğumuzun kur’an-ı kerim ile tanışmasını sağlamaktır. Çocuklarımızın eğitimi ile ilgilenen fedakarane çalışan Kur’an Kursu öğreticilerimize ve çocuklarını gönderen velilerimize ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Programda çeşitli rondlar,Şiirler , Kuran-ı Kerim’den ayetler ve Hadis-i Şerifler okuyan öğrenciler, gösterileriyle izleyicilere coşku dolu anlar yaşattılar. Miniklerin aileleri, çocuklarını gururla izlerken emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Minik öğrencilerimizin el becerilerinin sergilendiği sergi programa katılanlar tarafından büyük bir ilgiyle gezildi.Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
Jandarma Ekiplerinden Kenevir Operasyonu

Jandarma Ekiplerinden Kenevir…

16:01 - 21 Haziran 2019
Gündem
CHP’li Karadeniz’den %1 KDV’li Kanun Teklifi

CHP’li Karadeniz’den %1…

15:57 - 21 Haziran 2019
Gündem
Sinop’ta Camiler Çocuklar İle Şenlendi

Sinop’ta Camiler Çocuklar İle…

18:02 - 19 Haziran 2019
Facebook Twitter
2009 boyabatilkhaber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti