CHP’li Barış Karadeniz'den Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Gündem Yorum: 0 / 5 Şubat 2019 13:03
CHP’li Barış Karadeniz'den Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı
-A +A

 “Gelişmiş ve ileri ülkeler arasında yer almanın en temel koşulu, eğitimin kalitesini yükseltmek ve yaygınlaştırmaktır. Yaşadığı topluma kendi istekleri doğrultusunda yön verebilme gücüne sahip sağlıklı bireylerin yetiştirilmesi, ancak bilimsel eğitim ve öğretim programlarının izlenmesiyle olanaklıdır.
Geleceğin sağlam temeller üzerine kurulması ve yarınlara güvenle bakmamızın ilk koşulu, çocuklarımızın ve gençlerimizin, olayları derinliğine anlayan, eleştirel düşünen, sorgulayan, bilgili, kendine güvenen bireyler olarak yetişmeleridir. 

Eğitim sistemimiz yaşadığımız bilgi, teknoloji ve iletişim çağının gereklerine uygun olmalı ve dünyadaki hızlı değişimlere ayak uydurmalıdır. Günlük yaşamda yararı olmayan kalıp bilgilerin genç belleklere, ezbercilikle yerleştirildiği dönem artık bitmiştir.

Eğitim konusundaki temel önceliğimiz, Öğretim Birliği ilkesi ile anayasal kuralların uygulanması, eğitimin lâik niteliğinden ödün verilmemesidir. Yöneteni ve yönetileniyle herkesin bu konuda gerekli duyarlılığı göstermesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını korumasının da güvencesi olacaktır.Başöğretmenimiz Ulu Önder Gazi Mareşal Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Sinop’ta başlattığı harf devriminin bizlere kazandırdıkları ve kazandıracaklarını asla unutmayarak, onun ışığında muasır medeniyetler seviyesinde ulaşabilmek adına eğitim ve öğretime herşeyden fazla önem vermemiz gerektiğini de vurgulamak isterim.

Bu duygularla; 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının ikinci döneminde öğrencilerimize, ülkenin her köşesinde büyük bir yurt sevgisiyle çalışan, aydınlık geleceğimizi borçlu olduğumuz tüm öğretmenlerimize ve velilerimize başarı ve esenlikler diliyorum.”

Barış KARADENİZ
TBMM Divan Üyesi
CHP Sinop Milletvekili
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
CHP’li Karadeniz’den İl Genel Meclis Başkanına Ziyaret

CHP’li Karadeniz’den İl Genel…

03:46 - 28 Nisan 2019
Gündem
Ak Parti'nin Gerze Listesi Açıklandı

Ak Parti'nin Gerze Listesi…

20:11 - 19 Şubat 2019
Gündem
Milletvekili Maviş Yanan Balıkçı Barınağında İncelemelerde Bulundu

Milletvekili Maviş Yanan…

22:38 - 8 Şubat 2019
Facebook Twitter
2009 boyabatilkhaber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti