Boyabatlı Öğrencilerin Büyük Başarısı

Gündem Yorum: 0 / 28 Şubat 2019 15:18
Boyabatlı Öğrencilerin Büyük Başarısı
-A +A

Karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu'nun karikatür atölyesinde eğitim alan öğrenciler, katıldıkları yarışmalarda son 16 yılda 9 kez dünya birincisi olarak büyük bir başarıya imza attı. 
 
İtalya’da düzenlenen 22.Uluslararası “Barış ve Hoşgörü“ konulu karikatür yarışmasında Ortaokullar kategorisinde 1. olan Boyabat  Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Zeynep Nazlı Kösebey,
Güney Kore’de düzenlenen 27. Uluslararası Sicaco Karikatür Yarışması’nda  “Öğrenci Özel Ödülü” kazanan Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencisi Aziz Göveli ve “Öğrenci Onur Ödülü” kazanan Boyabat Abdurrahman Güneş İlkokulunda okuyan Yusuf Mert Ertürk, hocaları dünyaca ünlü karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu  ile birlikte Sinop Valisi Köksal Şakalar’ı ziyaret etti.

Makamda gerçekleşen ziyarette Ülkemizi ve  İlimizi başarıyla temsil eden genç karikatüristler  ile bir süre sohbet eden Vali Köksal Şakalar, dünyaca ünlü karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu'nu ve genç karikatüristleri tebrik  ederek başarılarının devamını  diledi.

Genç karikatüristler, ödül almaya hak kazandıkları karikatürlerini Sayın Valimiz Köksal Şakalar’a hediye etti.
 
Vali Köksal Şakalar ise,  İtalya ve Güney Kore’de düzenlenen karikatür yarışmalarında ödül alan Sinop’lu genç karikatüristlere hazırlanan ödüllerini takdim etti.
 
Ziyarette, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Davut Kaya, Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Tuncay Utku ve Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Aşkın Ayrancıoğlu hazır bulundu.
 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
Boyabat’ta Şüpheli Aracın Sahibi Tutuklandı

Boyabat’ta Şüpheli Aracın…

16:08 - 21 Haziran 2019
Gündem
Sinop'ta Devlet Hastanesi Hizmete Açıldı

Sinop'ta Devlet Hastanesi…

17:54 - 19 Haziran 2019
Gündem
Sinop'taki Kazaya İlişkin Üniversite'den Başsağlığı Mesajı

Sinop'taki Kazaya İlişkin…

16:39 - 13 Haziran 2019
Facebook Twitter
2009 boyabatilkhaber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti