Boyabatlı Liseli Öğrenciler Bir Aileye Umut Oldu

Gündem Yorum: 0 / 15 Nisan 2019 15:35
Boyabatlı Liseli Öğrenciler Bir Aileye Umut Oldu
-A +A

Boyabat Kaymakamlığı'nın koordine ettiği 'Bizim Projemiz' kapsamında; Dodurga Köyü'nde yaşayan ailenin evi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iş birliği ile yenilendi.

Boyabat Kaymakamlığı sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada "Bizim Projemiz kapsamında, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin ortaklaşa yürütmüş olduğu Ev Onarımı projesiyle, 7 Kişilik Yılmazer ailesinin kalbine dokunan, başta Endüstri Meslek Lisemizin gönüllü öğrencileri olmak üzere eğitimcilerimizi ve Vakıf personelimi tebrik ediyorum. Dodurga Köyümüzden Ömer Bey, Sultan Hanım ve beş evladına mutluluklar diliyoruz." denildi.

 

BİZİM PROJEMİZ HAKKINDA

Boyabat Kaymakamlığı ilçemizdeki okullar ve diğer kamu kurumlarının katılımıyla "Bizim Projemiz" adı altında bir dizi proje hazırlanması ve uygulanmasına yönelik çalışmasıdır.

"Bizim Projemiz" çalışmasının beş temel hedefi vardır.

Birinci olarak; ilçemizdeki proje bilincini geliştirmek, proje odaklı ortak çalışma kültürünün oluşmasını sağlamak,

İkinci olarak; İlçemizde eksikliğini hissettiğimiz sosyal, kültürel, sportif faaliyetler hususunda projeler uygulayarak bu konudaki eksikliğimizi bir nebze olsun gidermeye çalışmaktır.

Üçüncü olarak; tüm kurumlarımızın proje hazırlama ve uygulama kültürünü geliştirmek, öğrencilerimizin katılacakları proje uygulamalarıyla bireysel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmaktır.

Dördüncü olarak; Seminer, Eğitim faaliyetleri, yarışmalar düzenleyerek belli kesimlerde farkındalık oluşturmaktır.

Beşinci olarak; okullarımızca hazırlanacak projelerde öğrencilerimiz uygulayıcı olarak faaliyet göstererek bilgi ve beceri sahibi olmaları, bu sayede kişisel gelişimleri ve medeni cesaretlerinin belli bir seviyeye ulaşması hedeflenmektedir.


"Bizim Projemiz" çalışmasıyla okul ve kurumlar; Sosyal uyum, eğitim, tarih, kültür, sanat, spor, genel sağlık, farkındalık, çevre temalı projeler hazırlayıp uygulayacaklardır.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
Boyabat’ta Şüpheli Aracın Sahibi Tutuklandı

Boyabat’ta Şüpheli Aracın…

16:08 - 21 Haziran 2019
Gündem
Sinop'ta Devlet Hastanesi Hizmete Açıldı

Sinop'ta Devlet Hastanesi…

17:54 - 19 Haziran 2019
Gündem
Sinop'taki Kazaya İlişkin Üniversite'den Başsağlığı Mesajı

Sinop'taki Kazaya İlişkin…

16:39 - 13 Haziran 2019
Facebook Twitter
2009 boyabatilkhaber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti