Boyabat'ta Sokak Hayvanları Sahipsiz Değil

Gündem Yorum: 0 / 20 Şubat 2019 10:50
Boyabat'ta Sokak Hayvanları Sahipsiz Değil
-A +A

Boyabat Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayvan Ambulansı hayvanların yardımına koşuyor. 

Boyabat Belediyesi'nin "Sokağın Köpeği Değil, Mahallenin Sakini" sloganıyla başlatmış olduğu sokak köpeklerine sahip çıkma projesi vatandaşlardan büyük takdir topluyor.

Hayvan ambulansı ile yaralı, hasta ve bakıma muhtaç sokak hayvanlarına yerinde müdahale edilirken, Hayvan Tedavi Aşılama ve Bakım ünitesinde, sokak hayvanlarının aşılama ve küpeleme uygulaması devam ediyor.

Boyabat Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğünce yapılan açıklamada; "Sokak hayvanları belediyemiz tarafından kontrollerinin, gerekli tedavilerinin ve aşılarının yapılması, kısırlaştırılması ve sahiplendirilmesi için Hayvan Ambulansı ile toplanarak Hayvan Tedavi Aşılama ve Bakım ünitesinde konaklayabilmektedir. Bu uygulama çerçevesinde son bir ay içerisinde sahipsiz sokak hayvanlarının kısırlaştırılması ve aşılama çalışmalarıyla 30 köpekte aşılama ve küpeleme uygulaması yapılmıştır. On tane köpek sahiplendirilerek yeni ailelerine kavuşturulmuştur" denildi.

Boyabat Belediyesi hayvanseverlere de çağrıda bulunarak;

"Boyabat'ta ki barınaklarda tedavileri tamamlanan, kısırlaştırılan ve işaretlenen köpekler istendiği takdirde sahiplenilebilir. Yuva arayan köpeklere sahip çıkmak isteyen hemşerilerimiz belediyemize müracaat ederek bu köpekleri sahiplenebilirler. Sahiplenin "can dostunuz olsun" denildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
Boyabatlı Karikatür Sanatçısına 'Büyük Ödül'

Boyabatlı Karikatür…

15:49 - 27 Haziran 2019
Gündem
Okçular Boyabat'ta Yarışıyor

Okçular Boyabat'ta Yarışıyor

15:47 - 27 Haziran 2019
Gündem
Boyabat’ta Kamyonla Otomobil Çarpıştı

Boyabat’ta Kamyonla Otomobil…

16:03 - 21 Haziran 2019
Facebook Twitter
2009 boyabatilkhaber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti