Boyabat'ta Düzenlenen Festival Amerika'da Ses Getirdi

Gündem Yorum: 0 / 15 Mayıs 2019 18:30
Boyabat'ta Düzenlenen Festival Amerika'da Ses Getirdi
-A +A

Boyabat Belediyesi'nin turizm alanında yapmış olduğu çalışmalar meyvesini vermeye başladı.

Amerika'da MagicDust Televizyonu tarafından ciddi ve sıradışı viral videoların yayınlandığı RihgThisMinute adlı gösteri programı gözlerin Boyabat'a çevrilmesini neden oldu. 

Amerika'da İngilizce yayın yapan MagicDust Televizyonu, Boyabat'ta iki yıldır yapılmakta olan Extrem Sporları Festivaline yer vererek, Gökyüzünde ki ruh "Türk Yüksek Hat Festivali" için dünyanın tüm adrenalin bağımlıları Türkiye'nin Kuzeyin de Boyabat'ta bir araya geldiler" ifadelerine yer verdi. 

Boyabat'ın turizm sektöründen pay almasının, doğası, tarihi zenginliği ve kültürel varlıklarının tanıtımından geçtiğini belirten Belediye Başkanı Şefik Çakıcı "Geçen sene ve bu sene ilçemizde Extrem Sporları Festivali düzenledik. Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluklarına ait birçok izlerin yaşandığı ülkemizin en görkemli beşinci kalesi Boyabat Kalesini dünyaya tanıtmak, doğası ve kültürel varlıkları ile insanları büyüyen Boyabat'ımızın tanıtımına katkı sağlamak amacıyla böyle bir festival düzenledik.  Yapmış olduğumuz festivale yurt içi ve yurt dışından bir çok adrenalin tutkunu sporcu katıldı. İlçemiz yurt genelinde tanıtılırken, Amerika'da MagicDust Television adlı kanalında yayınlanan program da Boyabat'ın konuşulması bizleri son derece memnun etti. Çalışmalarımız ve gayretlerimiz neticesinde, Boyabat turizm şehri olacaktır." dedi.Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Facebook Twitter
2009 boyabatilkhaber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti