Boyabat Gençliği Ata'nın İzinde

Gündem Yorum: 0 / 21 Mayıs 2019 16:38
Boyabat Gençliği Ata'nın İzinde
-A +A

Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinesinde, Boyabat Kaymakamlığı ve Boyabat Belediyesi'nin destekleriyle organize edilen, ilçemizde bulunan 8  liseden, 8 öğretmen ve 116 öğrencinin katılımı şeklinde planlanan "100. yılında Boyabat Gencligi Ata'nin İzinde" adıyla sloganlaştırılan Samsun gezisi, 19 Mayıs 2019 pazar günü coşkuyla gerçekleştirildi.
 
Konu ile ilgili açıklama yapan Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan: "Yıl içinde, ilçemizde bulunan tarih öğretmenlerinin planladığı "Boyabat Gençliği Ata'nın İzinde" adlı Samsun gezisinin gerçekleşmesinde büyük katkılarından dolayı Kaymakamımız  Sayın Fatih AKSOY'a, belediye başkanımız Sayın Şefik ÇAKICI'ya çok teşekkür ederiz. Ayrıca 19 Mayıs gibi anlamlı bir tarihte öğrencilerimizin Milli Mücadele Ruhu' nu yaşamalarına vesile olan ve planlamada önemli görevler alan ilçemizdeki tarih öğretmenlerine çok teşekkür ederim." dedi.
 
Gezinin kafile başkanı ve Türk Telekom Fen Lisesi tarih öğretmeni Orhan Okur konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı. "Milli Mücadelemizin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yılında Samsun'a gezi düzenlemek sene başında ilçemizdeki tarih öğretmenleri ile birlikte planladığımız bir etkinlikti. Sloganımız olduğu üzere "100. Yılında Boyabat Gençliği Ata'nın İzinde" diyebilmek için tarih öğretmenlerimiz büyük çaba sarfederken , öğrencilerimiz de bu geziye büyük ilgi gösterdi.
 
Ayrıca okulumuzdan dört öğrencinin  mektup yazarak istediği, Anıtkabir'de dalgalanan Türk Bayrağı'nın, okulumuza gönderilmesi hepimizi çok mutlu ederken , gezimizde bu bayrak Havza ve Samsun'da hem öğrenciler tarafından taşınmış hem de  halktan büyük ilgi görmüştür.
 
Gezinin gerçekleşmesine büyük katkı sağlayan Boyabat Kaymakamlığı'na, Boyabat Belediyesi' ne, Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ve etkinliğe katılan öğretmenlerimizle öğrencilerimize çok teşekkür ederiz." dedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
Boyabat'ta 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

Boyabat'ta 19 Mayıs Coşkuyla…

15:43 - 20 Mayıs 2019
Gündem
Sinop'u En İyi Şekilde Temsil Edeceğiz

Sinop'u En İyi Şekilde Temsil…

13:15 - 30 Nisan 2019
Gündem
Boyabat'ta Galibiyet Kutlamaları

Boyabat'ta Galibiyet…

19:21 - 28 Nisan 2019
Facebook Twitter
2009 boyabatilkhaber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti