Boyabat Devlet Hastanesi'nden Örnek Uygulama

Gündem Yorum: 0 / 11 Nisan 2019 16:27
Boyabat Devlet Hastanesi'nden Örnek Uygulama
-A +A

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi bünyesinde çalışan Hasta Hakları Birimi, hastane yönetimi ile birlikte çevre hastanelere örnek oluşturacak bir çalışma gerçekleştiriyor.

Her sabah düzenli olarak servislerde yatan hastaların ziyaretini gerçekleştiren birim çalışanları, hastalara ve yakınlarına hasta hakları ile ilgili bilgi veriyor.

Bilgilendirme çalışmalarının yanı sıra hastalar ile her gün yüz yüze görüşen Zeycan Güçlü, poliklinikler ve acil servisteki hastalarla küçük bir anket yaparak hastaneden memnun olup olmadıklarını ortaya koyuyor.


Yemeklerden, resmi prosedürlerinin zamanında yapılıp yapılmadığına, personel çalışanlarından, hasta veya yakınlarının şikayet ve önerilerine kadar bir çok veriyi toplayan Güçlü, bu veriler ışığında hastane yönetimi ile birlikte bu sorunlara hızlı bir şekilde çözüm buluyor.

Yine çalışmalar bünyesinde CİMER, 184 SABİM, Sağlık Bakanlığı, doğrudan müracaatlar, şikayet kutularına bırakılan şikayetler vb. olmak üzere türlü kanallardan gelen hasta ve vatandaş şikayetleri araştırılıp anında ve yerinde çözüm bulunmaya çalışılıyor.

Bu çözüm odaklı proje vatandaşları oldukça mutlu ederken, Boyabat 75.Yıl Devlet Hastanesi’nde geçmiş yıllara göre şikayetler oldukça azalmış durumda.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
Boyabat’ta Şüpheli Aracın Sahibi Tutuklandı

Boyabat’ta Şüpheli Aracın…

16:08 - 21 Haziran 2019
Gündem
Sinop'ta Devlet Hastanesi Hizmete Açıldı

Sinop'ta Devlet Hastanesi…

17:54 - 19 Haziran 2019
Gündem
Sinop'taki Kazaya İlişkin Üniversite'den Başsağlığı Mesajı

Sinop'taki Kazaya İlişkin…

16:39 - 13 Haziran 2019
Facebook Twitter
2009 boyabatilkhaber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti