Barış Ayhan Turizmcilerle Buluştu

Gündem Yorum: 0 / 11 Mart 2019 11:11
Barış Ayhan Turizmcilerle Buluştu
-A +A

CHP Adayı Barış Ayhan Sinop Kültür ve Turizm Derneği tarafından organize edilen programda Sinoplu turizmcilere projelerini anlattı.

Halk Eğitim Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleşen programda, Sinop Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ahmet Çobanoğlu’nun açılış konuşması sonrasında sahneye davet edilen Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Belediye Başkan Adayı Barış Ayhan, yönetime gelmeleri durumunda gerçekleştirecekleri projeleri turizmcilere aktardı.

Turizmcilerin alkışları arasında sahneye çıkan Ayhan yaptığı konuşmasında;

"21. Yüzyıl’ın en yaşanabilir kentlerinden biri olmak ancak yeni nesil sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla hayata geçirilebilir. Yönetim hiyerarşik değil katılımcı ve eşitlikçi bir düzlemde imal edilmelidir. Halka en yakın hizmet birimi olan yerel yönetimler halkın katılımı, denetimi ve paydaşlığı ile ancak sağlıklı bir şekilde yönetilebilir. Birlikte üretip, birlikte paylaşmak, mazeret yerine çözüm üretmek, toplum yararı odaklı projeler geliştirmek herkesin kendisini çözümün bir parçası hissetmesini sağlamak, katılımcı yönetim anlayışını egemen kılmak, kentlinin kentine sahip çıkmasını sağlamak yerel yönetimlerin en yüksek halk katılımı ile ve en saydam yöntemlerle halka ulaşmasını sağlamak önceliğimiz olacaktır. Yeni nesil belediyecilik anlayışımız, belediye başkanı, belediye meclisi ve belediye çalışanlarından ayrı olarak, muhtarlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, kent konseyimizin ve üniversitemizin etkin bir şekilde katıldığı yeni bir yönetim anlayışının hayata geçirilmesiyle mümkün olacaktır. Kentin sorunları bizzat kentin muhataplarıyla çözülmelidir. Ben nasıl istiyorsam öyle olacak diyerek kalıcı bir çözüme ulaşmak mümkün değildir. Her Sinoplunun gerektiğinde ortak olabileceği, fikrini ve çözüm önerisini sunabileceği bir yönetim zemini inşa edilmelidir. Hiçbir Sinoplunun dışlanmadığı ve bütün kararların ortaklaşa alındığı, ortak akıl ve bilimsel ölçülerin kullanıldığı bir yönetim anlayışı 21. Yüzyıl’da kentimizi hak ettiği yere taşıyacaktır. Vizyonunu eğitim, kültür ve turizm kenti olma yolunda belirlemiş olan ilimizi bu vizyona bağlı kalarak yakın gelecekte Türkiye’de ve Dünya’da hak ettiği yere taşımak, bu vizyonla örtüşmeyen, insanımıza ve doğaya zarar veren; zararlı her türlü yapı, yatırım ve yönetim anlayışını reddetmek vizyonumuz olacaktır.  Misyonumuz katılımcı, şeffaf, özgürlükçü ve hesap verebilen bir yönetim anlayışı içerisinde, tarihi değerlerine, doğasına ve insanına sahip çıkarak çağdaş yaşanabilir bir kent yaratmaktır." dedi.

Belediye Başkan Adayı Barış Ayhan konuşmalarının ardından Sinop için gerçekleştirecekleri projeleri sinevizyon gösterimi ile izleyicilere aktardı. Yapılan sunum sonrası dernek başkanı Ahmet Çobanoğlu ile söyleşi havasında gerçekleşen programda CHP Adayı Ayhan Çobanoğlu tarafından yöneltilen soruları cevaplandırdı.

Sinop’un vizyonunun turizm ve eğitim öncelikli olduğunu sözlerine ekleyen Ayhan "31 Mart Yerel seçimleri sonrası dört köyümüz belediye hizmeti almaya başlayacak, mahalle statüsüne kavuşacak. Öncelikli olarak bu dört yeni mahallemizi diğer mahallelerimizdeki imkanlarla ivedilikle buluşturacağız. Şehrimizdeki eksiklikleri yapacağımız kısa orta ve uzun vadeli planlar ile ortadan kaldırarak,vizyonunu turizm ve eğitim esaslı oluşturmuş bu şehri turizmde eğitimde daha iyi yerlere taşıyacağız. Sinop’ta turizm okullar kapandığında başlıyor, okullar açıldığında kapanıyor. Sinop turizmi denilince akla deniz kum ve güneş geliyor bizim yeni destinasyon alanları yaratarak Sinop’ta turizmi çeşitlendirmemiz gerekiyor. Oluşturacağımız yeni destinasyon alanları ile şehir turizminin süresini uzatacağız. Gerçekleştireceğimiz projeler ile Sinop turizmini marka yapacağız" dedi.

Kültür ve Turizm Derneğince gerçekleştirilen programa Barış Ayhan’ın yanı sıra eşi Hanife Ayhan, Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İnan Savaş Yüksel, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Tolga Kara, İl Kadın Kolları Başkanı Necla Topal ve Belediye Meclis Üyesi Adayları katılım gösterdi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
Erfelek'te 'Hoş Geldik Bebek' Projesi

Erfelek'te 'Hoş Geldik Bebek'…

15:33 - 21 Mayıs 2019
Gündem
Sinop'ta Martı Kurtarma Operasyonu

Sinop'ta Martı Kurtarma…

02:11 - 28 Nisan 2019
Gündem
Fetö Şüphelisi Çift Durağan'da Yakalandı

Fetö Şüphelisi Çift…

11:48 - 15 Mart 2019
Facebook Twitter
2009 boyabatilkhaber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti