ASİDER ve SİAD'dan İş Birliği Kararı

Gündem Yorum: 0 / 11 Şubat 2019 17:17
ASİDER ve SİAD'dan İş Birliği Kararı
-A +A

Merkezi Almanya’da olan Avrupa Sinoplular Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (ASİDER) ile İstanbul merkezli Sinoplu İşadamları Derneği (SİAD), kooperasyon yapmak ve ortak projelerde birlikte çalışma kararı aldı.
 
Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteği ile Almanya’nın Düsseldorf kentinde yapılan “Evim Türkiye“ adlı fuara Yeşil Vadisi Arsa Ofisi adına katılan SİAD Başkanı Rafet Orhan, ASİDER Başkanı Ali Çalışkan ve yöneticileri ile bir araya geldi. Duisburg ve Düsseldorf kentinde yapılan görüşmeler çerçevesinde, iki dernek yöneticileri kooperasyon yapmak ve ortak projelerde birlikte çalışma kararı aldı.
 
Tüm Sinoplulu sivil toplum örgütlerinin amacının Sinop ve Sinoplulara hizmet etmek olduğunu altını çizen ASİDER Başkanı Ali Çalışkan "Sivil toplum örgütlerimizin güçlerini birleştirmesi ve ortak projelerde buluşması Sinopluyu ve Sinop’umuzu daha güçlü kılacaktır. Almanya’da SİAD Başkanı Sn. Rafet Orhan ile yaptığımız görüşmeler çerçevesinde ASİDER ile SİAD ilk adımı atmış oldu. Bu ilk adımımız devamında  iş birliğimizi  yazılı protokole dökeceğiz" dedi.
 
Almaya'dan Sinop'a Uçuşlara Destek Veriyoruz
 
SİAD Başkanı Rafet Orhan, SİAD olarak ASİDER ile ortak projeler ve kooperasyon  yapmaktan büyük mutluluk duyacaklarını belirti.  SİAD Başkanı Rafet Orhan, "Kısa sürede içerisinde iki derneğin yöneticilerin bir araya gelerek yazılı bir protokol imzalayarak kamuoyu ile paylaşacağız. Bu arada ASİDER derneğimizi başlattığı Almanya'dan Sinop'a direk uçuş kampanyasına SİAD olarak destek veriyoruz. Almanya’dan Sinop’umuza başlatılacak direk uçuşlar, Sinop’umuzun ekonomisine çok şey katacaktır. SİAD olarak Almanya'dan Sinop'a direk uçuşun başlaması için yapılan girişimlerin takipçisi olacağız." dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
Boyabat'ta Ramazan Etkinlikleri Devam Ediyor

Boyabat'ta Ramazan…

18:08 - 24 Mayıs 2019
Gündem
Ceviz Büyüklüğünde Yağan Dolu Tarım Arazilerini Vurdu

Ceviz Büyüklüğünde Yağan Dolu…

17:30 - 24 Mayıs 2019
Gündem
Gerze'de Faciadan Dönüldü

Gerze'de Faciadan Dönüldü

16:39 - 24 Mayıs 2019
Facebook Twitter
2009 boyabatilkhaber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti