Araçlar Ataşehir'in Malı

Gündem Yorum: 0 / 10 Nisan 2019 15:01
Araçlar Ataşehir'in Malı
-A +A

Ataşehir Belediyesi tarafından Gerze Belediyesi'nin kullanımına verilen ekipmanlar 31 Mart Yerel Seçimler sonrası Ataşehir Belediyesi tarafından geri alınmasının yankıları sürüyor.

Konuya ilişkin CHP Sinop Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Aykut Cem Yalçınkaya sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

"Araçlar bizim Gerze'nin değil Ataşehir'in malı, bizim envantere kayıtlı değil" diyen Başkan Yardımcısı Yalçınkaya açıklamasında "CHP'li İstanbul Ataşehir Belediyesi, zamanında Gerze Belediyesi'ne verdiği ekipmanları geri isteyerek teslim almak için belediyeye araç gönderdi.

Yapılanın devlet idareciliği anlayışıyla bağdaşmadığını belirten Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, bu yapılanın kabul edilebilir olmadığını ifade etti."

Haber bu, bu haber üzerinden CHP Ataşehir Belediyesi'ne küfürler ettiriliyor. Araçlar bizim Gerze'nin değil Ataşehir'in malı, bizim envantere kayıtlı değil. Osman Başkan bastırmış 2 tane aracı almış. Seçimi kaybedince de Ataşehir Belediyesi başka bir belediyeye göndermek üzere araçları geri istemiş, belki de kendi kullanacak.

 
Yahu siz kapı kapı dolaşırken Gerze iktidar nimetleriyle buluşsun demediniz mi? Sizin genel başkanınız büyükşehirlerde ilçe belediyelerde çoğunluk bizde demiyor mu? Gidin siz de o ilçelerden birinden daha güzelini bastırıp koparın, hatta siz envantere de kaydettirin kiralık değil ömürlük olsun." dedi.

NE OLMUŞTU?

 
Ekipmanları geri alınmasına Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy “Devlette asıl olan sürekliliktir” diyerek, bu yapılanın kabul edilebilir olmadığını ifade etmişti. Şensoy, "Devlet idareciliği anlayışına göre bu yapılan çok yanlıştır. Ben bu konuyla ilgili Ataşehir Belediye Başkanına ulaşmaya çalıştım, ancak ulaştığımız yetkililer bu araçların kullanım amaçlı Gerze Belediyesi'ne verildiğini kaydederek, bu araçların mutlak suretle geri verilmesi gerektiğini belirttiler. Bizlerde Gerze Belediyesi'nin küçük bir belediye olduğunu ve bu araçların bizlere gerekli olduğunu, kalması gerektiğini anlatmamıza rağmen bu araç gereçleri Ataşehir Belediyesi'nden gelen görevlilere yerel basının önünde tutanak karşılığında teslim ettik. Her ne kadar bu araçlar bizden alınmış olsa da inşallah biz en kısa sürede bu eksiklikleri kendi imkânlarımızla gidereceğiz." ifadelerini kullandı.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
Şefik Çakıcı Hastane Ziyaretlerini Sürdürüyor

Şefik Çakıcı Hastane…

17:25 - 16 Mayıs 2019
Gündem
Nazım Maviş Seçim Çalışmalarına Başladı

Nazım Maviş Seçim…

03:21 - 12 Mayıs 2019
Gündem
Sinop Valisi Boyabat'ta Polislerle İftar Açtı

Sinop Valisi Boyabat'ta…

03:02 - 12 Mayıs 2019
Facebook Twitter
2009 boyabatilkhaber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti