Ahmet Yenilmez İle Çanakkale Zaferi

Gündem Yorum: 0 / 19 Mart 2019 16:23
Ahmet Yenilmez İle Çanakkale Zaferi
-A +A

Boyabat Belediyesi tarafından  Çanakkale Zaferinin 104.Yıl dönümü kapsamında yapılan kutlamalarda  Şair – Yazar ve Tiyatro Sanatçısı Ahmet Yenilmez tarafından Çanakkale Savaşı zaferini anlatan meddah gösterisi yapıldı.
 
İnönü İlkokulu Bahçesinde kurulan Çanakkale Zafer Platosunda yapılan program saygı duruşu, İstiklal Marşının ve Taş camii İmam Hatibi İbrahim Menteş tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunuşuyla başladı.
Programa Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy,Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı İsmail Sezgin, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı,İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Gülcü, İlçe Jandarma Komutanı Özay Topçu, Ak Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun, Ak Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, ve vatandaşlar katıldılar.
 
Belediye Bakanı Şefik Çakıcı zafer gecesinde yaptığı konuşmada ;”Çanakkale Geçilmez” dedirten kahramanlarımız ve onları dünyaya getiren anaların dünyaya bir haykırışı, bir ülken var olma mücadelesinin yapıldığı yerdir, toprağın altında kefensiz yatanların yeridir, dedi.
 
Çanakkale Savaşı’nda Boyabat’ın ayrı bir önemi olduğunu vurgulayan Çakıcı; “İlçemiz Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarında 737 şehit veriş ve en çok şehit veren ilçeler arasında ismini ve kahramanlıklarını yazdırmıştır.
Çanakkale’de ortaya konulan ruh, milli mücadelede de kendini göstermiş, bütün fertleriyle el ele veren milletimiz zafere ulaşmıştır dedi.

Çanakkale Zaferimizin 104. Yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, tüm şehitlerimize, gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum dedi.

 
İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy konuşmasında; “Çanakkale Zaferi’nin milletin bağımsızlığı, vatanın bütünlüğü söz konusu olduğunda bu aziz milletin, neleri başarabileceğinin  yapabileceğinin en güzel göstergelerinden biridir”
 
Kaymakam Aksoy, “Bu zafer, aziz Türk milletinin yeniden şahlanışı, yeniden dirilişidir.Bu zafer imanın, inancın, her türlü silaha galip geldiği, gencecik vatan evlatlarının tank, top mermilerine göğüslerini siper ettiği bir varoluşun mücadelesidir.

Bu tarihi gecede bu organizasyonu düzenleyen ve emeği geçen başta Başkan Çakıcı olmak üzere, sanatçılara, öğrencilere ve tüm Boyabat halkına teşekkür ediyorum dedi.

 
Programda Boyabat Cumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfı Öğretmeni Fatma Kalyoncu tarafından düzenlenen ve ana sınıfı öğrencilerinin Çanakkale Zaferini temsil den bir gösteri sergilediler.Öğrencilerin yaptıkları gösteri büyük bir beğeni kazandı.
 
Daha sonra sahneye Şair – Yazar ve Tiyatro Sanatçısı Ahmet Yenilmez tarafından Çanakkale Savaşı zaferini anlatan yaşanmış hikayeleri anlatarak alanla bulunan vatandaşlara duygulu anlar yaşattı.
Program sonrası Ak Parti Sinop Milletvekili Dr.Nazım Maviş, tarafından Ahmet Yenilmez’e çiçek takdim etti. Ahmet Yenilmez Nazım Maviş’e teşekkür ederek  aldığı çiçeği alandaki Boyabatlı Ömeroğlu Mustafa adına bir şehit yakınına verdi.
 
Belediye Başkanı Şefik  Çakıcı da Çanakkale Zaferi Platosu organizatörü Ali Can Taze’ye plaket takdim ederek teşekkürlerini sundu.
 
Program toplu olarak hatıra fotoğraflarının çekimiyle sonra Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş,Belediye Başkanı Şefik Çakıcı,Ak Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun ve Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız tarafından alanda bulunan vatandaşlara hoşaf ikram edildi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
Şefik Çakıcı Hastane Ziyaretlerini Sürdürüyor

Şefik Çakıcı Hastane…

17:25 - 16 Mayıs 2019
Gündem
Nazım Maviş Seçim Çalışmalarına Başladı

Nazım Maviş Seçim…

03:21 - 12 Mayıs 2019
Gündem
Sinop Valisi Boyabat'ta Polislerle İftar Açtı

Sinop Valisi Boyabat'ta…

03:02 - 12 Mayıs 2019
Facebook Twitter
2009 boyabatilkhaber tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti